top of page

VÄLKOMMEN ATT KONTAKTA OSS

018-51 51 04 | Grafikgatan 32, Uppsala | info@multibolaget.se

Vad kan vi hjälpa dig med?

På Multibolaget har vi ett brett kvalitetsutbud och kunnig personal som gärna hjälper dig att hitta rätt maskin, redskap eller fordon.

Vi är svensk generalagent för MultiOne kompaktlastare / redskapsbärare och för minikompaktlastaren SHERPA från Nederländerna. Dessutom är vi återförsäljare av ett antal världsledande kvalitetsmärken såsom IVECO, Ariens, Pritec, IQ Power Tools, Definitive CLM och VM Meyer.

 

Du hittar samtliga våra produkter under MÄRKEN.

Vill du att vi kontaktar dig?

Tack för ditt meddelande, vi återkommer så snart vi kan!

Kontaktformulär allmänt

Det är vi som är Multibolaget

FÖRSÄLJNINGSCHEF ENTREPRENAD & REDSKAP
STORKUNDSANSVARIG ENTREPRENAD & REDSKAP

Petter Hellman
018-430 71 32
petter@multibolaget.se

SERVICE & RESERVDELAR
EFTERMARKNADSCHEF

Glenn Carlsson
018-430 71 31
glenn@multibolaget.se

service@multibolaget.se

reservdelar@multibolaget.se

FÖRSÄLJNING

TRANSPORTBILSANSVARIG IVECO
Gary Claréus
018-430 71 27
gary@multibolaget.se

FÖRSÄLJNINGSCHEF MULTIONE
STORKUNDSANSVARIG MULTIONE

Christopher Woods
018-430 71 20
christopher@multibolaget.se

LOGISTIK & DISTRIBUTION
Kenneth Mårdh
kenneth@multibolaget.se

VERKSTAD & SERVICE
Martin Westerman
martin@multibolaget.se

service@multibolaget.se

EKONOMI
Marie Johansson
018-430 71 24
faktura@multibolaget.se

MARKNADSCHEF / MARKETING MANAGER
Camilla Korpas
018-430 71 28
camilla@multibolaget.se

marknad@multibolaget.se

VD / PRESIDENT
Niklas Söderman
018-51 51 04
niklas@multibolaget.se

VICE VD / VICE PRESIDENT
Thomas Linnarsson
018-430 71 22
thomas@multibolaget.se

bottom of page