VÄLKOMMEN ATT KONTAKTA OSS

HEJ, VAD KAN VI HJÄLPA DIG MED IDAG?

På Multibolaget har vi ett brett kvalitetsutbud och kunnig personal som gärna hjälper dig att hitta rätt maskin, redskap eller fordon.

 

Vi är svensk generalagent för MultiOne kompaktlastare / redskapsbärare, för wm meyer® släpvagnar och fordonstransporter samt för Definitive CLM aluminiumlastramper. Dessutom är vi återförsäljare av ett antal världsledande kvalitetsmärken såsom IVECO, Ariens, Pritec och IQ Power Tools. Du hittar samtliga våra samarbetspartners under fliken FÖRSÄLJNING MÄRKEN.

018-51 51 04 | Grafikgatan 32, Uppsala | info@multibolaget.se

Det är vi som är Multibolaget

FÖRSÄLJNINGSCHEF ENTREPRENAD & REDSKAP
STORKUNDSANSVARIG ENTREPRENAD & REDSKAP

Petter Hellman
018-430 71 32
petter@multibolaget.se

FÖRSÄLJNING

TRANSPORTBILSANSVARIG IVECO
Gary Claréus
018-430 71 27
gary@multibolaget.se

LOGISTIK & DISTRIBUTION
Kenneth Mårdh
kenneth@multibolaget.se

FÖRSÄLJNINGSCHEF MULTIONE
STORKUNDSANSVARIG MULTIONE

Christopher Woods
018-430 71 20
christopher@multibolaget.se

RESERVDELAR & SERVICE
EFTERMARKNADSCHEF

Glenn Carlsson
018-430 71 31

glenn@multibolaget.se

service@multibolaget.se

reservdelar@multibolaget.se

FÖRSÄLJNING
Thomas Nordh
018-430 71 26
thomas.nordh@multibolaget.se

VERKSTAD & SERVICE
Martin Westerman
martin@multibolaget.se

service@multibolaget.se

EKONOMI
Marie Johansson
018-430 71 24
faktura@multibolaget.se

MARKNADSASSISTENT
Amanda Korpas
amanda@multibolaget.se

marknad@multibolaget.se

VD / PRESIDENT
Niklas Söderman
018-51 51 04
niklas@multibolaget.se

MARKNADSCHEF / MARKETING MANAGER
Camilla Korpas
018-430 71 28
camilla@multibolaget.se

marknad@multibolaget.se

VICE VD / VICE PRESIDENT
Thomas Linnarsson
018-430 71 22
thomas@multibolaget.se

Skicka ett hej!

Tack för ditt meddelande, vi återkommer så snart vi kan!